Üniversitemiz çağı yakalayan, sektörün ihtiyacına cevap veren, ilgili alanlarda sektöre yön vererek Ar-Ge ve eğitim çalışmaları yürüten bir yaklaşımla ön lisans, lisans ve lisansüstü eğitim öğretim faaliyetleri yürütmektedir. Savunma teknolojileri ve tarım bilimleri ana temalarında çalışmalarını yoğunlaştıran üniversitemiz, öğrenci, akademisyen ve araştırmacılara hizmet sunmak maksadıyla vizyonuna uygun bir kütüphane tasarlamış ve uygulama sürecini başlatmıştır.

Kütüphanemiz, 2023 yılı başında yeni hizmet binasına taşınan üniversitemiz bünyesinde 381,74 m2 alana kuruludur. Yaklaşık 90 kişilik oturma kapasitesine sahip kütüphanemizde ayrıca 15 kişilik bir toplantı salonu da bulunmakta olup 2022 yıl sonu rakamlarıyla 302 öğrencimize ve 224 personelimize, 3214’ü basılı olmak üzere toplam 5.584.701 kaynakla hizmet vermektedir.

Kütüphanemizde güncel teknolojik gelişmeler takip edilmekte olup kullanıcıların katalog taraması ve araştırma faaliyetlerinde yararlanmaları için 4 masaüstü bilgisayar kullanıma sunulmuştur. Kütüphanemizde güvenlik, yayın sayımı, ödünç-iade gibi işlemleri hızlı ve sorunsuz bir biçimde gerçekleştirmek amacıyla akıllı sistemler kullanılmaktadır.
Kullanıcı odaklı bir hizmet anlayışını benimseyen kütüphanemiz 7/24 açıktır. Üniversitemiz mensubu olmayan araştırmacılar da hizmetlerimizden kütüphane içinde faydalanabilmektedir.

Ayrıca konaklama olanaklarını yakından incelemek için aşağıdaki videoyu inceleyebilirsiniz.
 

 


google maps embedded map