Sivas’a karayolu, demiryolu ve havayolu ile ulaşım imkânı bulunmaktadır.

KARAYOLU

Türkiye’nin ortasında, bir kavşak durumunda bulunan Sivas’a Türkiye’nin her noktasından her gün hemen her saatte şehirler arası otobüs ile ulaşım imkânı bulunmaktadır.

Sivas Otobüs Terminali:

Adres : Yenişehir Mahallesi, Kayseri Cd., 58070 Merkez / SİVAS

Telefon : (0346) 226 15 90

 

DEMİRYOLU

2023 yılı Nisan ayında açılışı yapılan ve Sivas-Ankara, Ankara-Sivas hattında her gün karşılıklı 3 sefer şeklinde düzenlenen Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattı hızlı ve konforlu bir ulaşım imkânı sağlamaktadır. YHT ile Sivas-Ankara arası ulaşım 2 saat 35 dakikadır.

Doğu Ekspresi ile Ankara-Kars ve Kars-Ankara,

4 Eylül Mavi Ekspresi ile Ankara-Malatya ve Malatya-Ankara güzergahlarında her gün;

Kurtalan Ekspresi ile Ankara-Kurtalan ve Kurtalan-Ankara,

Van Gölü Ekspresi ile Ankara-Van ve Van-Ankara güzergahlarında haftaların belirli günleri Sivas’a ulaşım imkânı bulunmaktadır.

Adres : Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı / Sivas

Telefon : (0346) 221 10 91

HAVAYOLU

Şehir merkezine 22 kilometre uzaklıkta olan Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’na İstanbul’dan her gün ortalama 4 adet karşılıklı uçak seferi bulunmaktadır.

Havalimanından şehir merkezine, şehir merkezinden de Havalimanına; Sivas Belediyesi ve HAVAŞ tarafından düzenlenen otobüs seferleri ulaşım sağlanabilmektedir.

Adres : Adres: DHMİ Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Müdürlüğü PK 25 58024 SİVAS

Telefon : 0346 224 86 87 - 0346 224 79 25

 

ŞEHİR İÇİ ULAŞIM

Sivas’ta şehir içi ulaşım hizmeti özel halk otobüsleri ile sağlanmaktadır. Yaygın bir toplu taşıma ağına sahip olan Sivas’ta şehir içi ulaşım konusunda herhangi bir zorluk bulunmamaktadır.

 

ÜNİVERSİTEYE ULAŞIM

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin kampüsü şehir merkezindedir.

Bulunduğu yer, Gültepe Mahallesinde “okullar bölgesi” olarak adlandırılan, 8-10 okulun eğitim öğretim hizmeti verdiği, yoğun bir öğrenci trafiğinin yaşandığı noktadadır.

Çevresinde bulunan AVM, Sivasspor Stadyumu, Olimpik Yüzme Havuzu, spor salonları, açık spor alanları vb. yerlerin de etkisiyle şehrin hemen her yerinden ve KYK yurtlarından toplu taşıma ile kolaylıkla ulaşılabilmektedir.

Adres : Gültepe Mah. Mecnun Otyakmaz Cad. No: 1 Sivas

Telefon : (0346 217 00 00

 

 
google maps embedded map